יועצי בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה
דף הבית » איכות הסביבה וגז ראדון » איכות הסביבה וגז ראדון

איכות הסביבה וגז ראדון

השמירה על איכות הסביבה נדרשת מכל אחד באופן נפרד, החוק דורש להיכנס לפעולה, על מנת לא לאפשר לניגוד אינטרסים, להפוך את הסביבה שלנו מסוכנת.
כאשר מדובר בגז ראדון, עקרון השמירה על איכות הסביבה חשוב שבעתיים. גז ראדון הוא גז אשר נפלט מן האדמה ומחומרי בניין שונים, ובעת פירוקו נוצרים חלקיקים, שאותם אנו שואפים מהאוויר. אלו פולטים חלקיקי אלפא, שנספגים בריאות ופוגעים ברקמות. חשיפה לגז ראדון מעל ל 500 בקרל למ"ק נחשבת לסכנה בריאותית, המגדילה ביותר את הסיכון לסרטן.גז ראדון נמצא סביבנו כל הזמן, ואי אפשר לחוש, להריח או לראות אותו, ולכן הוא יכול להיות כל כך מסוכן, גם לנו – בני האדם, וגם לאיכות הסביבה. הדבר הביא את המשרד להגנת הסביבה לחוקק חוק חדש, המחייב לעשות מדידות גז ראדון לכל מי שמעוניין לקבל רישיון לעסק או לבנייה.

מדידות רמת גז ראדון למען איכות הסביבה

כדי לעשות את המדידות, יש לשכור מודד מקצועי, שיש בידו הסמכה בתוקף, כדי להבטיח את אמינות ואיכות המדידה. בדיקות גז ראדון מודדות את ריכוז הגז באוויר, ויש כמה מדידות, שניתן לעשות בהקשר זה:
  • מדידה קצרה – מדידה זו אורכת 72 שעות עד שבוע, והיא מזהה את הערך המקסימאלי של ריכוז הראדון באוויר. לקבלת תוצאות יש לאטום את החדרים, ולהניח את הגלאי במרכז החדר.
  • מדידה ארוכת טווח – מדידה האורכת 3 חודשים עד חצי שנה. מדידה זו נעשית אחרי המדידה הקצרה, ובמידה והתגלה חשש להמצאות ריכוז גבוה של הגז במקום.
  • מדידה להתחלת בנייה – גז ראדון נפלט מהאדמה ומחומרי בנייה, וחובה לבצע לפני כל התחלת בנייה בדיקות גז ראדון. קבלת אישורי הבנייה תלויים בבדיקה זו.
לסיכום, שמירה על רמות תקינות של גז ראדון באמצעות עריכת מדידות היא צעד חיוני והכרחי, הן להבטחת בריאותנו והן לשמירה על איכות הסביבה.

אילן לביא – שמירה על איכות הסביבה

לקבלת מידע נוסף, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם אילן לביא – יועץ בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה, בטלפון 08-8556847.

זקוקים לשירותי ייעוץ ?
פנו אלינו עוד היום – לפונים דרך האתר תינתן הנחה


דילוג לתוכן