יועצי בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה
דף הבית » בריאות תעסוקתית » בריאות תעסוקתית

בריאות תעסוקתית

בכל עבודה שהיא קיים סיכון בריאותי. עובדה זו מחייבת אותנו לנקוט בכל האמצעים כדי למנוע את הפגיעה הבאה בעובד, בין אם כרונית או אקוטית. אחד האמצעים היותר יעילים בנושא הוא להיעזר ביועץ בריאות תעסוקתית מקצועי שתפקידו לקשר בין גורמי תחלואה ופציעות לסוג התעסוקה הספציפי ולמנוע אותן מראש ככל שניתן. עוד על תחום חשוב זה בשורות הקצרות שלפניכם.

בריאות תעסוקתית – מדוע זה כל כך חשוב?

אין כמעט מקום עבודה שבו לא קיים הסיכון לפגיעה בעובד. כך, למשל, עובדי כפיים חשופים בכל עת לפציעה פיזית, עובדי תעשייה חשופים לרעלים שונים, פגיעות בשמיעה וכו' ואפילו עובדי משרד חשופים למקרים של התפתחות כאבי גב כרוניים, דלקות במפרקים ואף בעיות של לב וכלי דם מפאת ישיבה ממושכת או מחלות בשל עבודה בבניין חולה.
הדרך למניעה או מזעור הסיכונים טמונה בשמירה על מספר דגשים בריאותיים והקפדה על ביצועם במהלך העבודה השוטפת. למעשה, כל הנתונים מראים כי שמירה על בריאות תעסוקתית באופן רציף מונעת בסופו של דבר עזיבה של עובדים על רקע בעיות בריאות, סטרס ומתחים בין העובדים, ובאופן כללי, משמרת רמה גבוהה של בריאות פיזית ונפשית אצל כל עובד ועובד.

כיצד זה מתבצע בפועל?

ובכן, ישנן כמה דרכים כדי לעמוד בסטנדרטים גבוהים של זהירות על מנת שהעובדים במשרות השונות לא ייפגעו בבריאותם תוך כדי עבודה. אחת הדרכים היא הגברת המודעות של חשיבות הנושא והפתרונות השונים בפני העובדים והמנהלים. לשם כך מועברות סדנאות בריאות תעסוקתית במוסדות תעסוקה רבים על בסיס קבוע, כאשר במסגרת ההרצאות מקבלים הנוכחים כלים כיצד להנחיל אורח חיים בריא בעבודה, כיצד לשבת נכון, להרים, לארגן נכונה את פינת העבודה וכיצד שומרים על כללי הבטיחות בעבודה.

באופן מקביל,רצוי לשכור יועצי בטיחות שיעסקו באפיון תהליכי העבודה בזירת התעסוקה הספציפית, ינתחו את המכשולים ונקודות התורפה וימליצו ישירות להנהלה שמצדה יכולה לאמץ לחיקה תקנות וחוקים שונים שישמרו על בריאות העובדים (נהלי עבודה, אמצעי בטיחות, סביבת עבודה).

בסופו של דבר, כללי הבריאות התעסוקתית לא רק מצילים חיים אלא אף חוסכים משאבים כלכליים עצומים לארגון שנובעים מתשלום הפיצויים לנפגעים והגדלת תשלומי הפרמיות שנגבות על ידי חברות הביטוח.

בחברת אילן לביא – יועצי בטיחות ונגישות ובע"מ, ישמחו לעזור לכם להגשים את החזון של מקום עבודה שבריא לעובד, כך שתגדילו את שביעות רצון העובדים ופריון העבודה ותזכו בשקט הכלכלי והנפשי שלכם.

החברה מתמחה במתן שירותי ייעוץ מקצועיים בתחומי בטיחות, בטיחות בעבודה, גהות, בריאות תעסוקתית ונגישות לנכים ותשמח לעמוד לשירותכם בכל עת. צרו עמנו קשר עוד היום לקבלת המידע המלא:  רב קווי – 08-8556847 נייד – 050-5263941.

זקוקים לשירותי ייעוץ ?
פנו אלינו עוד היום – לפונים דרך האתר תינתן הנחה


דילוג לתוכן