יועצי בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה
דף הבית » הדרכות בטיחות » הדרכות בטיחות

הדרכות בטיחות

הדרכות בטיחות מועברות על ידי אנשי מקצוע שמקבלים הסמכה ואישור מטעם מפקח עבודה ראשי במשרד התמ"ת. המטרה של ההדרכות היא לחשוף בפני העובדים והמנהלים הנחיות בטיחות וגהות. ההדרכה היא הבסיס לעבודה תקינה, בטוחה ויעילה והיא יכולה גם למנוע תאונות עבודה או נזקים כלכליים. באמצעות ההדרכה יכולים ארגונים ומפעלים לאפשר אקלים בטיחותי.

הצורך בהדרכות בטיחות נובע מחוסר הידע של העובדים לגבי הסיכונים הנשקפים להם במקום העבודה. מעבר לכך, מעסיקים רבים אינם מקפידים על כללי הזהירות של עבודה נכונה ובכך חושפים את עצמם לנזקים ותאונות. הדרכה היא במובן הזה אמצעי יעיל ונוח למניעת תאונות עבודה ושמירה על בריאות העובדים.

מי מחויב בהעברת הדרכות בטיחות לעובדים?

כל מעסיק חייב להעביר הדרכות בנושא גהות ובטיחות עבור העובדים. החוק מחייב את המעסיק לוודא שהעובדים בקיאים בנושאי ההדרכה, מבינים אלו אמצעי זהירות עומדים לרשותם ויודעים גם להשתמש בהם. עוד קובע החוק כי ההדרכות יועברו לעובדים אחת לשנה לפחות. באופן עקרוני, מעסיק יכול לבחור האם לפנות לחברה חיצונית לצורך ביצוע ההדרכה, או להסמיך את אחד העובדים שלו בתור מדריך לאחר שהשתלם בקורס.

אלו היתרונות של פנייה לחברה המציעה שירותי בטיחות וגהות:

  • ניסיון רב שנים
  • הדרכה בכפוף להוראות החוק
  • שימוש בתמונות, סרטונים ודוגמאות ליצירת עניין
  • מעורבות גבוהה יותר מצד העובדים
  • חזרה מהירה לשגרה
  • יישום כללי בטיחות לצורך שיפור סביבת העבודה
  • אפשרות להזמנת סקרי סיכונים

בטיחות בסביבת העבודה

אין סיבה לוותר על כללי הבטיחות ומאוד חשוב להשתמש בעקרונות החוק בתור תכנית עבודה מסודרת. הדרכות בטיחות הן הבסיס של עבודה יעילה ומודרנית ויש להן משמעות ארוכת טווח גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה מוסרית ומקצועית.

אילן לביא – הדרכות בטיחות

לקבלת מידע נוסף, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם אילן לביא – יועץ בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה, בטלפון 08-8556847.

זקוקים לשירותי ייעוץ ?
פנו אלינו עוד היום – לפונים דרך האתר תינתן הנחה


דילוג לתוכן