יועצי בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה
דף הבית » בטיחות בעבודה » תביעות נזיקין לאחר תאונות עבודה

תביעות נזיקין לאחר תאונות עבודה

מדי שנה מוגשות בישראל תביעות נזיקין בעקבות נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מתאונות ותאונות עבודה. במקרים מסוימים מדובר על תאונות שהתרחשו באשמתו המלאה של התובע, לעתים מדובר על תאונות שלא ניתן היה למנוע, אך במקרים רבים אחרים מדובר על תביעות הנסובות סביב מקרה עגום שנוצר כתוצאה מליקויים מסוימים בתחום הבטיחות.

הכרעה בסוגיות נזיקין בבית המשפט

אמנם כל שופט ממוצע שיושב בדין וששופט בסוגיות מורכבות הנוגעות לתאונות ותאונות בעבודה מחזיק בידע עצום בכל הקשור לתחום המשפט ורזי החוק, אך מן הסתם אין לאף שופט את הידע המתאים להבנה טכנית של האירוע.

לאור זאת, במקרים שבהם מדובר על תביעות נזיקין הקשורות לכשלי בטיחות, ישנה חשיבות עליונה להציג בפני בית המשפט חוות דעת של איש מקצוע המתמחה בתחום הבטיחות. רק כך ניתן לשטוח את הטענות בפני בית המשפט בצורה מקצועית ומעוררת אמון ורק כך ניתן לשכנע את השופט כי אכן הצדק לצדכם.

חוות הדעת המקצועית של מומחה לענייני בטיחות קריטית להצלחת התביעה בדיוק כפי שחוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה קריטית להצלחת תביעה העוסקת במקרה של רשלנות רפואית למשל.

באילו מקרים יש לספק חוות דעת מקצועית בנוגע לענייני בטיחות?

ישנו מגוון רחב ביותר של תביעות נזיקין הנוגעות לתאונות עבודה שבהן יש לצרף לכתב התביעה חוות דעת של מומחה בטיחות. בין היתר מדובר על נזקי גוף או רכוש שנגרמו בעקבות קצר חשמלי, נזקים שנגרמו עקב שריפה, בעקבות ליקויים בתחום הבנייה, נזקים שנגרמו בעקבות אי התאמה לחוקים ולתקנות הנהוגים במדינת ישראל.

ברוב המקרים העוסקים בתביעות בעקבות תאונות עבודה או תאונה אחרת הנוגעת לליקויי בטיחות, מומלץ להגיש את התביעה או למקסם את סכום הפיצויים ללא הגשה של חוות דעת מקצועית מטעם מומחה לענייני בטיחות.
אם אתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים או לקבוע פגישת ייעוץ בנושא, באפשרותכם ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת "אילן לביא בע"מ" יועצי בטיחות ונגישות. אנשי המקצוע המומחים של החברה עוסקים בחקר של תאונות עבודה, בביצוע בדיקות מעבדה לאחר תאונות, בהגשה של חוות דעת מקצועיות לבתי המשפט בנושאי בטיחות ועוד.
המומחים של החברה בנושא בטיחות בעבודה זמינים עבורכם בטלפון 08-8556847 וכן באפשרותכם להשאיר פרטים בטופס "צרו קשר" באתר ונציגי החברה יחזרו אליכם תוך זמן קצר. 

זקוקים לשירותי ייעוץ ?
פנו אלינו עוד היום – לפונים דרך האתר תינתן הנחה


דילוג לתוכן