יועצי בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה
דף הבית » רישוי עסקים » תהליך לבקשת רישיון עסק

תהליך לבקשת רישיון עסק

החוק במדינת ישראל דורש מבעלי עסקים לקבל אישור בטרם פתיחת העסק שלהם. האישור נדרש עבור סוגי עסקים שיש להם השפעה על בריאות ובטיחות הציבור.
הבקשה לרישוי עסק מוגשת לרשות מקומית, ולגורמים נוספים, ולהלן תמצאו מידע כללי אודות תהליך האישור.

מידע מוקדם

בשלב הראשון יש לפנות לרשות המקומית שבתחומה צפוי להיפתח העסק, במטרה לקבל מידע ראשוני בנוגע לדרישות שבהן צריך לעמוד העסק. יש לבחון האם בכלל סוג בית העסק זקוק לרישיון. חשוב לבצע את הבדיקה הזו לפני ההתקשרות החוזית לשכירות של מבנה זה או אחר. בכדי להפיק את כל המידע הדרוש, יש להצטייד בפרטים המזהים של המבנה שבו צפוי להיפתח העסק ושל החברה שמבקשת להפעיל אותו.

מידע מוקדם צריך לסלול את המסלול לקבלת רישיון עסק, לרבות רשימת הגורמים שצריכים לאשר את העסק, בעיות אפשריות ועוד.

תכנון העסק
בשלב זה יש להתאים את העסק לדרישת הרשויות בהתאם למידע שהתקבל.
הגורמים שמהם יכולים להידרש אישורים הם:

  • משרד התמ"ת
  • משטרת ישראל
  • משרד הבריאות
  • המשרד להגנת הסביבה
  • שירותי הכבאות
  • משרד התחבורה
  • משרד החינוך
  • מנהל הגז
  • רשות מקומית

לא כל סוגי העסקים נדרשים להציג אישורים של כל הגורמים הנ"ל, ויש להתייחס להנחיות שהתקבלו לגבי סוג העסק הספציפי.בשלב זה חשוב ביותר לפנות לחברה המתמחה בתחום רישוי עסקים, וזאת כדי להתאים טוב יותר את העסק לדרישות של הרשויות. יועצים מקצועיים צריכים להצביע על ליקויי בנייה שונים שעלולים לעכב ואף למנוע את קבלת האישור. כמו כן, הם עוזרים לבעל העסק למלא אחר כל הדרישות של הרשויות, לרבות מניעת זיהום סביבתי, הנגשה לנכים, הגנה טובה מפני סכנת שריפות ועוד.

הגשת הבקשה

את הבקשה יש להגיש על גבי טופס מיוחד, כשכל הפרטים בו מלאים ונכונים. מעבר לזאת, חשוב ביותר לצרף את הניירת המבוקשת עבור כל הגורמים הרלוונטיים. בנוסף, יש לשלם את האגרה להגשת בקשה לרישוי עסק.

בחינת הבקשה

אחרי שהבקשה מוגשת ליחידה לרישוי עסקים ברשות המקומית, היחידה בודקת אותה ומספקת אישור על כך שהבקשה הוגשה. לאחר מכן, הבקשה מועברת לאישורם של כל הגורמים הנוגעים בדבר – ועדת התכנון והבנייה, שירותי כבאות, מחלקת איכות הסביבה, משטרה, משרד הבריאות וכד'.

אחרי קבלת כל חוות הדעת הדרושות, היחידה לרישוי עסקים מחליטה האם להעניק או לא להעניק את הרישיון. במידה והתשובה חיובית, הרישיון ייכנס לתוקף אחרי תשלום האגרה. בכל מקרה, פרט לתנאים ההתחלתיים שבהם צריך לעמוד בית העסק, ישנם תנאים קבועים להפעלת העסק. במידה ותיערך ביקורת שתעלה ממצאים בעייתיים – רישיון העסק עלול להישלל.

מעורבותם של יועצים מקצועיים לרישוי עסקים בתהליך חשובה ביותר, ויש בכוחה לחסוך זמן וכסף. חברת אילן לביא מספקת את כל השירותים הנדרשים לצורך קבלת רישיון עסק, ומעמידה לרשות לקוחותיה ניסיון של שנים רבות.

נשמח לעמוד לשירותכם. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי – פנו אלינו עוד היום.

זקוקים לשירותי ייעוץ ?
פנו אלינו עוד היום – לפונים דרך האתר תינתן הנחה


דילוג לתוכן