יועצי בטיחות, גהות, נגישות ואיכות הסביבה

תמ"א 38

עומד להתחיל פרויקט בתחום תמ"א 38? האם המבנה שלך בטיחותי?
חברת "אילן לביא" יועצי בטיחות ונגישות תספק לכם את כל המידע וההנחיה הדרושים לכם בתחום פרויקט תמא 38.
להזמנת שירות חייגו למספר 08-8556847

מהי תמ"א 38?

תמ"א (תוכנית מתאר ארצית) 38 עברה את האישורים האחרונים בממשלה בשנת 2005, ומטרתה היא בראש ובראשונה לחזק מבנים ישנים, ולהתאימם לתקן עמידות בפני רעידות אדמה. התוכנית מתייחסת למבנים שקיבלו אישורי בנייה לפני תאריך ה- 1.1.80, וזאת בשל אי התאמה לדרישות התקן לעמידות מפני רעידות אדמה.

התוכנית נבנתה כך שתשתלם הן לקבלן המבצע והן לדיירים. הקבלנים מתחייבים לחזק את המבנה, לשפץ את הבית מבפנים ומבחוץ, להוסיף לו מעלית ואולי גם להוסיף לדירות מרפסת או חדר. בתמורה, מקבל הקבלן זכויות להוספת יחידות דיור במבנה, זאת על ידי הוספת קומה, הוספת אגף או מילוי של קומת עמודים. מכירה של היחידות החדשות צריכה לכסות את ההשקעה ולהביא את הרווח המצופה. חשוב לציין שפרויקט תמא 38 לא דורש שום השקעה כלכלית מצד הדיירים.

תמ"א 38 נתקלה בלא מעט בעיות. בראש ובראשונה יש לציין את אי ההסכמות בין הדיירים, שכן מדובר בפרויקטים המתייחסים לבתים משותפים. מעבר לכך, היו לא מעט עיכובים בירוקרטיים עם הרשויות. סיבה נוספת ולא פחות חשובה היא הלוגיסטיקה. יש לזכור שמדובר בפרויקטי בנייה בלב שכונות בנויות ומאוכלסות בצפיפות. פעולה פשוטה כמו הכנסת מערבל בטון דורשת תיאום מול המשטרה והעירייה. ישנם פרויקטים בתחום תמא 38 שנדחים רק בגלל שיש מגבלות פיזיות לבצע פעולות בנייה באזור.

בטיחות מעל לכל דבר

תמ"א 38 הופכת בעצם שכונה ותיקה ומאוכלסת לאתר בנייה, ולכן חשוב ביותר לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הדרושים על מנת להגן על העובדים ועל תושבי השכונה. מעבר לזאת, בחלק גדול מהמקרים, לא מפנים את התושבים מבתיהם בעת ביצוע עבודות השיפוץ, וחשוב להבטיח עבורם גישה סבירה למעלית, למדרגות וכמובן לדירה שלהם. בנוסף נדרש לקבל אישור מכיבוי אש לפרוייקט.

על מנת לנהל בצורה נכונה ובטיחותית פרויקט תמא 38, חשוב ביותר לפנות ליועץ בטיחות בעל ניסיון במשימות מהסוג הזה. חברת "אילן לביא" יועצי בטיחות ונגישות מנוסה בהכנת תוכניות בטיחות בפרויקטי תמ"א 38. יועצי הבטיחות שלנו הינם אנשי מקצוע מובילים, והם עוזרים לקבלנים לבנות תוכנית בטיחות, שעוזרת לייעל את העבודה.

זקוקים לשירותי ייעוץ ?
פנו אלינו עוד היום – לפונים דרך האתר תינתן הנחה


דילוג לתוכן